Skvelý úspech Olomouca: Sigma po výhre v Lausanne postupuje v Konferenčnej lige, Malý odohral celý zápas
Futbalisti českej Sigmy Olomouc si vybojovali miestenku v osemfinále Európskej konferenčnej ligy.
V odvetnom zápase šestnásťfinálového play-off dokázali zvíťaziť na pôde švajčiarskeho Lausanne 2:1. Keďže úvodný duel na domácej pôde sa skončil remízou 1:1, Olomouc postupuje ďalej s celkovým skóre 3:2.
K dôležitému triumfu výrazne prispel aj slovenský obranca Matúš Malý, ktorý v drese hostí odohral celých 90 minút a patril k oporám defenzívy.
Skóre zápasu otvoril v 22. minúte Jáchym Šíp po prihrávke od Sturma. Domácim sa podarilo vyrovnať v 35. minúte zásluhou Janneha, no radosť im dlho nevydržala. Ešte do prestávky udrel Antonín Růsek a vrátil Sigme vedenie.
Druhý polčas priniesol obrovskú drámu. Lausanne vrhlo všetky sily do útoku a v 94. minúte sa dokonca tešilo z vyrovnávajúceho gólu na 2:2, ktorý by pre domácich znamenal vynútené predĺženie. Radosť im však vzápätí prekazil ofsajdový verdikt, pre ktorý presný zásah neplatil. Český zástupca si tak tesný náskok ustrážil a oslavuje vytúžený postup.
FC Lausanne-Sport – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:2)
Góly: 35. Janneh – 22. Šíp, 44. Růsek.