Francesco Calzona po prehre s Ukrajinou: Celkovo som so zápasom a mužstvom spokojný

EURO 2024

autor hetrik.sk

Zdroj: TV Markíza

Slovenskí futbalisti prehrali v druhom zápase na ME 2024 v Nemecku s Ukrajinou 1:2. Po prvom polčase pritom viedli po zásahu Schranza.

V tabuľke E-skupiny nám so ziskom troch bodov patrí priebežne tretia priečka. Dôležitý teda bude posledný duel proti Rumunsku.

Tréner Francesco Calzona po stretnutí vyhlásil, že svojim zverencom nemá čo vyčítať a je z celkového pohľadu spokojný.

Bol to ťažký zápas. S niektorými momentmi som bol spokojný a s niektorými menej, keď sme dostali súpera do pohody. Celkovo som so zápasom a mužstvom spokojný.

Môjmu mužstvu nemôžem nič vytýkať. Prvý polčas bol z našej strany lepší. Súper má kvalitu, sú o 20 miest vyššie v rebríčku FIFA.

Je normálne, že sa v niektorých momentoch svojou kvalitou dostali na koňa. Ja svojmu mužstvu však nemôžem nič vyčítať. Môže sa stať, že všetky mužstvá budú mať tri body. Čaká nás ešte jeden zápas a urobíme maximum pre to, aby sme postúpili, reagoval taliansky kouč pre TV Markíza.

Slovensko odohrá svoj posledný zápas v skupine 26. júna od 18:00 proti Rumunsku. Hrať sa bude na štadióne vo Frankfurte.