Tréner Trnavy hodnotí vypadnutie z Konferenčnej ligy: Zožrali nás tu, neboli sme si schopní prihrať

Konferenčná liga

autor hetrik.sk

Zdroj: rtvs.sk

Futbalisti Spartaka Trnava nedokázali dotiahnuť do postupu dobre rozbehnuté 3. predkolo Konferenčnej ligy.

Po domácom triumfe 3:1 nad Wislou Krakov prišla prehra 0:2 na ihrisku súpera, po čom nasledovalo predĺženie (1:3), neskôr o postupujúcom rozhodol neúspešný penaltový rozstrel.

Po vypadnutí s poľským druholigistom predstúpil pred mikrofón STVR tréner Michal Gašparík.

My sme chceli hrať úplne inak, naším cieľom bolo dať prvý gól. Neboli sme si však schopní prihrať, oni nás tu zožrali aj za pomoci fanúšikov.

Boli lepší kombinačne, lepšie behali. Robili sme všeličo, nič nepomohlo, ani striedania. V predĺžení sme sa trochu nadýchli a hneď sme dostali gól.

Potom sme niečo skúsili zmeniť a dali sme gól. Michala Ďuriša som nechal, aj keď sa veľmi vytrápil. Potreboval jednu šancu, ktorú aj mal.

Prišli penalty a aj napriek tomu, ako sme zle hrali, mohlo prísť rozhodnutie. Dvaja, ktorým som najviac veril, prvý a posledný, zlyhali. Bohužiaľ, to sa vo futbale stáva.

Penalty sme tentoraz netrénovali, nechcel som priťahovať predĺženie a penalty. Je to lotéria, dnes dali góly hráči, ktorí bežne nepatria medzi exekútorov pokutových kopov. A potom najskúsenejší nedali.

Filip Bainović má najlepšiu kopaciu techniku a veril som, že keď pôjde posledný, že to uloží, ale netrafil bránu.

Tak ako sme my zahrali dobre domáci druhý polčas na emóciách, tak oni tu zahrali tak od prvej minúty a boli lepší, vyhlásil tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík pre STVR.